Film

Odkrywamy inspirujące historie i zapomnianych bohaterów.  
Tworzymy o nich opowieści.

„W służbie gospodarce” – film o Stanisławie Karłowskim.

 Był wybitnym politykiem i finansistą. Przeprowadził się do Szelejewa k. Gostynia kiedy Wielkopolska odzyskała niepodległość. Zobaczył w tym miejscu szansę na nowe otwarcie, dostrzegł potencjał na biznes, rozwój i wdrażanie innowacyjnych pomysłów.  Film jest częścią pakietu edukacyjnego do wykorzystania w szkołach. Postać S. Karłowskiego jest punktem wyjścia do rozmów o historii miejsca i przedsiębiorczości.

Scenariusz lekcji  możesz pobrać tutaj:

Odtwórz wideo

„Być jak Wanda Modlibowska” – film o pierwszej polskiej mistrzyni świata w szybownictwie, pilotce, kurierce tatrzańskiej i żołnierzu AK.

Pochodziła z Czachorowa koło Gostynia. Można by powiedzieć „stąd poszybowała w świat”.

Opowiedzieliśmy jej historię. Dla nas była to opowieść o prawdziwej pasji i życiu w zgodzie z własnymi wartościami.  Tak chcemy rozmawiać o tym z młodzieżą. Film jest częścią pakietu edukacyjnego do wykorzystania w szkołach.

Scenariusz lekcji  możesz pobrać tutaj:

Odtwórz wideo

Z ziemi włoskiej do polskiej” – film o zabytkowej figurze z gostyńskiej fary

Zafascynowani potencjałem promocyjnym gostyńskiej fary podjęliśmy się odkrycia jej kolejnej zagadki. Wyruszyliśmy aż do Włoch, żeby poznać niezwykłą historię figury Matki Boskiej, mijanej czasem obojętnie przy wejściu na teren fary.

Odtwórz wideo

„Tajemnice gostyńskiej fary” – film, wykład, prezentacja multimedialna i badania georadarowe podziemi.

Razem z Towarzystwem Miłośników Gostyńskiej Fary uparliśmy się, że gotycki kościół w Gostyniu ma ogromny potencjał promocyjny.  Pokazaliśmy, jak bardzo związany jest z historią miasta, jakie fascynujące historie w sobie kryje. Do dzisiaj ta opowieść jest aktualna.

Odtwórz wideo

„Tak rodziła się wolność – gostynianie w powstaniu wielkopolskim” – film z udziałem mieszkańców

To była nieopowiedziana wcześniej historia.  O tym, że powstanie to nie tylko walka zbrojna, ale również decyzje polityków i zaangażowanie mieszkańców. Nie tylko broń, ale też pieniądze, żywność i odzież.

„Ożyły zapomniane miejsca” – mówili później gostynianie.

Film znalazł się wykazie publikacji o powstaniu wielkopolskim w wikipiedii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_wielkopolskie

Odtwórz wideo

Chcesz wiedzieć więcej?